İstanbul Üsküdar’da çocuklar Seda Sayan’la ‘Tebessüm’ etti

İstanbul Üsküdar’da çocuklar Seda Sayan’la ‘Tebessüm’ etti

21 Mart 2022 - 16:19 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 21 Mart 2022 – 16:19
Haber Güncellenme Tarihi: 21 Mart 2022 – 16:19


İstanbul’da Üsküdar Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde down sendromlu çocukları Seda Sayan ile buluşturdu.

İSTANBUL (İGFA) – Gerçekleştirdiği etkinliklerle engelleri ortadan kaldıran Üsküdar Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde down sendromlu çocukları Seda Sayan ile buluşturdu.

Bu kapsamda down sendromlu gençlerin çalıştığı Tebessüm Kahvesi’nde düzenlenen etkinlikle oldukça eğlenceli anlar yaşandı.

Seda Sayan’ı çiçeklerle karşılayan gençler, ünlü sanatçıyla şarkılar eşliğinde sohbet etme ve fotoğraf çekme şansı yakaladı.

“Down Sendromlu gençlerimizin sevgisi ve tebessümü tüm dünyaya yeter” diyen Seda Sayan, “Onların bizden tek farkı sevgi dolu kalpleri. Üsküdar Belediyesi bu huzurlu mekanda hem farkındalık oluşturuyor hem de down sendromlu arkadaşlarımıza meslek ve özgüven kazandırıyor, bu çok değerli” diye konuştu.

Tebessüm Kahvesi projesinin yaygınlaşmasını hedeflediklerini aktaran Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise, Türkiye’nin her yerinde, her ilinde böyle çocuklarımız hayata kazandırıldığında hem onlar hem de aileleri çok mutlu olduğunu söyledi.

Paylaş