Ayakkabı ve çanta sektörü İzmir’de buluşacak

Ayakkabı ve çanta sektörü İzmir’de buluşacak

14 Mart 2022 - 15:41 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 14 Mart 2022 – 15:41
Haber Güncellenme Tarihi: 14 Mart 2022 – 15:41


2022 yılının trend olacak ayakkabı ve çantaları, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelecek ziyaretçilerle İzmir’de buluşacak. 48. Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, 16-19 Mart tarihleri arasında düzenlenecek.

İZMİR (İGFA) – 48. Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı,  16-19 Mart tarihleri arasında fuarizmir’de ayakkabı ve çanta sektörünü bir araya getirecek.

Türkiye’deki ayakkabı üretiminin yüzde 40’nı İzmir’in ev sahipliği yapacağı fuarda, yurt dışından gelecek profesyonel satın almacılar fuar katılımcılarıyla görüşmeler gerçekleştirerek ihracat rakamlarına yansıyacak iş anlaşmalarına imza atacaklar.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir fuarcılığını büyütme ve geliştirme vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, Shoexpo’ya katılmamış üreticilere, ihracata yönelik kobilere yerel yönetim olarak destek vereceklerini kaydetti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 40 üreticiye “Ayakkabı, Çanta ve Saraciye Alanı” adıyla oluşturulan alanda stant açma imkânı sunacağını belirten Başkan Soyer, “Kobilerin ihracatla buluşması” isimli proje, ilk defa 48. Shoexpo’da gerçekleştirilecek. Böylece küçük üreticilerilere, 4 gün boyunca alanda ürünlerini sergileyip, ihracat kapılarına bir başlangıç sağlamaları için destek olunacak” diye konuştu.

Paylaş