Bursa’da Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü

Bursa’da Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü

22 Mart 2022 - 14:48 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 22 Mart 2022 – 14:48
Haber Güncellenme Tarihi: 22 Mart 2022 – 14:48


Bursa’da bu yıl 19’uncusu düzenlenen Kitap Fuarı’nı bu yıl 240 bin 763 kitapsever ziyaret etti.

BURSA (İGFA) – Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Uludağ Üniversitesi desteği ile düzenlenen Bursa 19. Kitap Fuarı,  20 Mart 2022 Pazar akşamı yoğun ilgi ile sona erdi.

Tüyap Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, 2 yıllık bir aradan sonra Bursa Kitap Fuarı’nda bir arada olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Bu yıl 293 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Bursa 19. Kitap Fuarı’nda, on gün boyunca düzenlenen panel, söyleşi, atölye çalışmaları, çocuk etkinlikleri ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı yakaladığını belirten Ersözlü, “Bursa ve çevre illerden, okullarıyla birlikte ziyaret eden öğrenci sayısı 51 bin 77 olarak kaydedildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kitapseverlerin fuara ilgisi hafta sonları yoğunlaştı.  Tüyap Fuarcılık Grubu olarak düzenlediğimiz her kitap fuarında bölgenin kültürel gelişimine yadsınamaz katkılar sunuyoruz, Adana ve Bursa ile başladığımız buluşmalarımıza diğer illerimizde devam edeceğiz” diye konuştu.

Paylaş