Doğal taş sektörü Afyon ve Muğla’da buluşuyor

Doğal taş sektörü Afyon ve Muğla’da buluşuyor

17 Mart 2022 - 12:19 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 17 Mart 2022 – 12:19
Haber Güncellenme Tarihi: 17 Mart 2022 – 12:19


Doğal taş sektöründe iş kazalarını önlemeyi hedefleyen Ege Maden İhracatçıları Birliği, “İş Sağlığı ve Güvenliği Odaklı Faaliyetlerin Geliştirilmesi” isimli Avrupa Birliği projesi kapsamında eğitim programları serisi başlatıyor. İlk toplantılar Afyon ve Muğla’da yapılacak.

İZMİR (İGFA) – “Önce İnsan” sloganıyla hareket eden, doğal taş sektöründe iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Ege Maden İhracatçıları Birliği, Doğal Taş madenciliği sektöründe iş kazalarını önlemek için “İş Sağlığı ve Güvenliği Odaklı Faaliyetlerin Geliştirilmesi” isimli Avrupa Birliği projesi kapsamında eğitim programları serisi başlatıyor.

Doğal taş firmalarının işveren, İSG uzmanları ve çalışanlarına verilecek, “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”nin ilki Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek. 

Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”nde ikinci durağı ise; 21-22 Mart 2022 tarihlerinde Muğla olacak. EMİB, Afyon ve Muğla’yla birlikte İzmir, Balıkesir, Bilecik, Denizli, Burdur ve Antalya olmak üzere 8 ilde eğitim planlıyor.

İş ve işçi sağlığına, iş ve işçi güvenliğine azami özen gösterilmesi gereken bir iş kolu olduklarını söyleyen Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, Projede, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’yle ortak hareket ettiklerini belirtti. “Sürdürülebilir Madencilik için insan kaynağının sürdürülebilirliğini çok önemsiyoruz” diyen Kaya, proje kapsamında halen faaliyet gösteren 2 bölgedeki farklı özelliklerde ocak işletmelerinde proje teknik çalışmalarını genele bilgi vermek için farkındalığı artırmayı amaçladıklarını söyledi.

Paylaş