Güldal Akşit ismi Malatya’da yaşatılacak

Güldal Akşit ismi Malatya’da yaşatılacak

Nisan 10, 2022 0 Yazar: Kios TV

Uzun yıllar Türkiye’de Milletvekilliği ve Bakanlık yapmış olan Malatyalı Güldal Akşit’in ismi bir caddeye verilerek yaşatılma kararı alındı.

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi 3 Aralık 2021 tarihinde vefat eden hemşehrimiz Güldal Akşit’in isminin Malatya’da yaşatılması noktasında Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından verilen teklifin değerlendirilmesi sonucunda Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi Kanyon 2. Sokağa “Güldal Akşit” isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Güldal Akşit’in isminin verildiği caddede incelemelerde bulundu.

Elazığ yolundan Çınara kadar olan kısım ve oradan da Kuzey Çevre Yoluna bağlanacak olan ana bulvara Güldal Akşit isminin verilmesi Meclisimizin kararıyla onaylandığını belirten Başkan Gürkan, “Şehrimize hizmet etmiş mümtaz güzide insanların öldükten sonra da eserlerle ve oranın değerleriyle yaşatılması noktasında gerek meclisimizin kararı gerekse bizlerin teklifleri neticesinde değerli hemşerimiz Güldal Akşit hanımefendinin ismi bu bulvara verilmiştir. Hemşerimiz Güldal Akşit hanımefendinin ruhları şad-mekanı cennet olsun. Bu yolumuzu kullanacak olan sürücü ve yayaların da sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yararlanmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Paylaş