Manisa Akhisar’da öğrencilerden arıtma tesisi ziyareti

Manisa Akhisar’da öğrencilerden arıtma tesisi ziyareti

20 Mart 2022 - 09:27 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 20 Mart 2022 – 09:27
Haber Güncellenme Tarihi: 20 Mart 2022 – 09:27


MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar Atıksu Arıtma Tesisinde Şehit Hasan Acar Ortaokulu 6 ve 8. Sınıf öğrencilerini ağırladı. Öğretmenleri eşliğinde tesisi gezen öğrenciler, atıksuyun arıtılma süreci hakkında detaylı bilgi aldılar, her ayrıntıyı dikkatle incelediler.

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, her yaştan öğrencinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla organize ettiği teknik gezilerini sürdürüyor.

Bu kapsamda MASKİ, Akhisar Şehit Hasan Acar Ortaokulu öğrencilerini Akhisar Atıksu Arıtma Tesisi’nde ağırladı.

Öğrenciler, MASKİ Genel Müdürlüğü Atıksu Arıtma Dairesi  yetkili personeli ve öğretmenleri ile birlikte Akhisar Atıksu Arıtma Tesisini gezdi.

Atıksu arıtım sürecini yakından izleme fırsatı bulan ve tesisteki faaliyetleri merakla inceleyen öğrenciler tüm üniteleri ve çalışma şekillerini görme fırsatı buldu. Tesisle ilgili sorularını yetkili personele yönlendirerek arıtım süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler, her ayrıntıyı dikkatle inceledi. Düzenlenen teknik geziden büyük memnuniyet duyan öğrenci ve öğretmenler, öğrenime sağladığı destekten ötürü MASKİ’ye teşekkür ettiler.

Paylaş