Manisa Büyükşehir, milletin efendilerinin her daim yanında

Manisa Büyükşehir, milletin efendilerinin her daim yanında

30 Mart 2022 - 11:48 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 30 Mart 2022 – 11:48
Haber Güncellenme Tarihi: 30 Mart 2022 – 11:48


“Mustafa Kemal Atatürk’ün “Köylü milletin efendisidir” söyleminden hareketle yola çıkarak her daim üreticinin yanında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu kez de çilek üreticisine olumsuz hava koşullarında ürünlerinin zarar görmemesi amacıyla agril örtü (don-kırağı örtüsü) desteğinde bulundu. Dağıtım töreninde milletin efendileriyle buluşan Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, üreticiye yönelik planlanan yeni desteklerle ilgili bilgiler verdi.

MANİSA (İGFA)- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin başarıyla yürüttüğü tarım ve hayvancılığı geliştirme projeleri yüz güldürüyor. Damızlık koç desteğinden gölet yapımına,  sera yapımından fidan desteğine kadar üreticiye çeşitli desteklerde bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu kez çilek üreticisine önemli bir destek sağladı.  Büyükşehir Belediyesi, Köprübaşı, Kula ve Yunusemre ilçesinde çilek üretimi yapan üreticilere don ve kırağı zararının önlenmesi amacı ile yüzde 75 hibe ile agril örtü (don-kırağı örtüsü) desteğinde bulundu. Köprübaşı ilçesinde yapılan agril örtü dağıtım programına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Manisa Büyükşehir Belediyesi Köprübaşı Muhtarlık İşleri Sorumlusu Enver Çetin, MHP İlçe Başkanı Hamza Aydın, AK Parti İlçe Başkanı İsa Taşer, Belediye Meclis Üyeleri ve üreticiler katıldı.

Dağıtım töreninde üreticilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığa yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Pandemi olsun, yakın coğrafyamızda yaşanan savaş durumu olsun tarımın ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha gösterdi. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Köylü Milletin Efendisidir” anlayışıyla başkanımızın talimatıyla tarıma desteğimiz devam ediyor. Başkanımız geçtiğimiz günlerde 17 milyon liralık bir destek paketi daha açıkladı.  Burada sulamadan gübre desteğine, yem desteğinden gölet yapımına kadar birçok proje yer alıyor. Zaten 10 milyon liralık bir bütçe ayrılmıştı. 17 milyon liralık bu açıklanan destekle 27 milyon liralık payı, aslan payını üreticilerimiz aldı” dedi.

Paylaş