Manisa’da geniş kapsamlı deprem tatbikatı

Manisa’da geniş kapsamlı deprem tatbikatı

25 Mart 2022 - 11:27 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 25 Mart 2022 – 11:27
Haber Güncellenme Tarihi: 25 Mart 2022 – 11:27


AFAD tarafından Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında deprem tatbikatı düzenlendi. Tatbikata Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri de katıldı. Senaryoya göre meydana gelen deprem sonrası kurtarma çalışması yapıldı.

MANİSA (İGFA)- AFAD tarafından Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında deprem tatbikatı düzenlendi. İl AFAD Merkezi koordinesinde Manisa AFAD, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, UMKE, Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarından AKUT, ANDA, MAT’dan oluşan toplamda 100 kişilik ekip enkaz altındaki vatandaşları kurtarmak için çalışma yaptı.  

Senaryo gereği yaşanılan deprem sonrasında Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı başkanlığında, İl AFAD Merkezi 112 Acil Çağrı Merkezi’nde toplanan koordinasyon üyeleri burada yaptığı çalışmaların ardından enkaz bölgesi ve kurulan çadır kentte yapılan faaliyetleri yerinde incelediler. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, yapılan bu tür tatbikatların faydalı olduğunu belirterek, “Hem kurumlar arası işbirliği ve koordineyi sağlıyor hem de olası afet durumlarına karşı hazırlığımızın en üst seviyede olmasına imkan tanıyor. Hiçbir zaman böylesi bir durum ile karşılaşmak istemeyiz ancak ülkemiz konumu dolayısıyla depremlerden kaçınılmaz bir durumdayız. Buna karşı hazırlıklı olmak en büyük görevimiz. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi olarak da tüm personellerimizle birlikte olası durumlara karşı her zaman hazır durumdayız” dedi.

Paylaş