SASKİ kuzeyde su kayıplarının önüne geçiyor

SASKİ kuzeyde su kayıplarının önüne geçiyor

23 Mart 2022 - 10:59 0 Yazar: Kios TV

Haber Giriş Tarihi: 23 Mart 2022 – 10:59
Haber Güncellenme Tarihi: 23 Mart 2022 – 10:59


Sakarya Büyükşehir SASKİ, kuzey bölgesi Kocaali ilçesinde su kayıplarının azaltılması için
başlattığı ilave hat imalatı kapsamında bin 200 metre içme suyu hattı, 1 adet debimetre
odası ve 4 adet basınç kırıcı vana odasını altyapıya kazandırdı.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde altyapıyı yenilemeye ve vatandaşlara uzunyıllar boyunca hizmet edecek yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor. Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ekipleri, çalışmalarına kuzey bölgesinde de başladı.

Kocaali ilçesinde şebeke su kayıplarının azaltılması amacıyla başlatılan proje sayesindebölgenin altyapısı önemli bir güç kazandı. İmalatların tamamlanmasıyla bin 200 metre içmesuyu borusu, 1 adet debimetre odası ve 4 adet basınç kırıcı vana odası hizmete alındı. Buçalışma kapsamında bölgede daha önce yaşanan su kayıplarının önüne geçilecek ve büyükoranda tasarruf sağlanacak. Ayrıca yeni altyapı ilçede vatandaşlara uzun yıllar hizmetedecek.

SASKİ’den yapılan açıklamada, “Kent genelinde altyapımızı daha güçlü bir hale getirmek için çalışıyoruz. Her bir haneye eksiksiz ve en kaliteli şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bu kapsamda içme suyu ve kanalizasyona altyapısını yenileme çalışmalarında Kocaali’deönemli bir yatırımı kazandırdık. Çalışmalarımız 16 ilçenin tamamında ve kentin merkezindearalıksız olarak devam edecek” denildi.

Paylaş